Poezja

Szukając niebanalnej lektury, warto sięgać po różnego rodzaju książki, w tym także te, które należą do wyjątkowego gatunku, jakim jest literatura piękna. Autorzy publikacji zaliczanych do tej kategorii to mistrzowie operowania słowami. W niezwykle umiejętny, oryginalny sposób potrafią oni malować nimi świat pełen barw, z których istnienia czytelnik mógł nawet nie zdawać sobie sprawy. Metafory, niedopowiedzenia, paralelizmy i antytezy stosowane przez poetów tworzących po polsku, ale także po angielsku, nadają ich wypowiedzi niezwykłego, często tajemniczego charakteru. Warto wybrać się w podróż do świata, w którym króluje poezja, aby spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość w zupełnie nowy sposób.

Poezja z różnych epok

W jaki sposób powstała literatura piękna? Po co sięgać po pisane np. po angielsku wiersze? Ludzie od wieków starali się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jedni robili to poświęcając się pracy naukowej, drudzy przemierzając własne umysły. Efektem pracy drugiej grupy było sformułowanie przez nich nowych idei i wykształcenie umiejętności patrzenia na ważne dla ludzkości kwestie pod nowym kątem. Przelane na papier efekty tych przemyśleń często przybierały postać literatury pięknej, a w szczególności poezji. Na stronie księgarni TMC dostępne są utwory po angielsku najwybitniejszych poetów, żyjących zarówno przed wiekami, jak i współcześnie.

Literatura piękna – polscy autorzy

W szerokim asortymencie sklepu internetowego Top Mark Centre każdy czytelnik znaleźć może dzieła z kategorii literatura piękna tworzone po angielsku, w przekładach, a także po niemiecku, hiszpańsku czy włosku. Wśród poetów, których nazwiska zdobią książki z naszej oferty, na wyróżnienie zasługują polscy Nobliści. Dzieła Czesława Miłosza oraz Wisławy Szymborskiej od lat przyciągają rzesze czytelników niebywałą precyzją wyrazu. Twórcy Ci jak nikt inny potrafili ubrać w słowa kwestię niezwykle trudne, zaskakując i skłaniając odbiorców ich dzieł do przemyśleń nad tym, dokąd zmierza nasz świat

Zagraniczna literatura piękna

Na stronie internetowej tmc.com.pl otrzymają też Państwo liczne pozycje z kategorii literatura piękna napisane po angielsku przez autorów zagranicznych. Osoby kochające kulturę antyczną mogą zamówić tu dzieła m.in. Katullusa oraz Safony. Wśród licznych tytułów dostępnych za pośrednictwem księgarni TMC znajdują się również dzieła wywodzące się ze średniowiecza, np. Dante Alighieriego, oraz kolejnych epok, m.in. Oscara Wilde’a, Williama Blake’a i Williama Shakespeare’a. Niezwykle istotną częścią naszej oferty są również publikacje współczesnych poetów. Fani literatury pięknej, którzy chcieliby sięgnąć po książki napisane po angielsku, koniecznie powinni zapoznać się z dorobkiem znanego muzyka – Boba Dylana. Warte uwagi są także utwory stworzone przez autorów młodego pokolenia, takich jak np. Nikesh Shukla oraz Rupi Kaur. Gorąco zachęcamy do zapoznania się szeroką ofertą księgarni internetowej Tom Mark Centre obejmującą najciekawsze nowości z wielu gatunków literackich zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców, a także liczne gadżety np. zakładki do książek.

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę. Kontynuując jej przeglądanie Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajduje się w Polityce prywatności

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć