Polonica

Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury, a zwłaszcza treści redagowanych po angielsku, a także poloników do zapoznania się z bogatą ofertą księgarni internetowej Top Mark Centre. W powyższy dziale oferujemy znakomite książki w języku angielskim, które bezpośrednio dotyczą Polski lub zostały napisane przez najlepszych polskich autorów. W naszym asortymencie znaleźć można zarówno poezję, jak i prozę, powieści i opowiadania, a także gadżety czytelnicze np. zakładki. Swoim klientom dostarczamy dzieła na temat historii, kultury, znanych i cenionych na świecie postaci i wielu innych fascynujących kwestii. Warto sięgać po tego typu pozycje napisane po polsku i nie tylko. Polonica po angielsku dają czytelnikowi wyjątkową możliwość spojrzenia na ojczyznę oczami zagranicznych pisarzy i reporterów, dla których kraj nad Wisłą miał niejednokrotnie szczególną wartość. Pokazuje przy tym, że literatura obcojęzyczna potrafi z niezwykłym smakiem, wyczuciem i zrozumieniem patrzeć na ważne dla każdego mieszkańca naszej ojczyzny sprawy.

Bogaty wybór literatury – polonica po angielsku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom czytelników korzystających z naszych usług, każdego dnia dokładamy starań, aby wciąż poszerzać wybór tytułów po angielsku, hiszpańsku, włosku i niemiecku dostępnych na stronie tmc.com.pl. Dlatego właśnie możemy z całą pewnością zagwarantować, że niezależnie od ulubionej dziedziny literatury danego klienta, każdy znajdzie u nas coś dla siebie, także wśród pozycji z kategorii polonica. Bogaty asortyment sklepu TMC z tego działu obejmuje m.in. powieści fantastyczne, tomiki poezji, zbiory opowiadań, reportaże podróżnicze, biografie, opracowania historyczne. Część z nich została napisana w języku obcym, przez zagranicznych autorów. Nasza księgarnia anglojęzyczna ma w swojej ofercie również książki po angielsku, które są przekładami wybitnych dzieł twórców literatury pochodzących z Polski. Doskonałe, profesjonalnie przygotowane przekłady poloników w pełni oddają esencję reportaży Ryszarda Kapuścińskiego, pięknej poezji Wisławy Szymborskiej czy wielu innych.

Fascynująca literatura historyczna po angielsku

Niezwykle istotną częścią księgozbioru, dostępnego na stronie internetowej księgarni Top Mark Centre, jest literatura historyczna. Tego typu polonica po angielsku ma ogromną wartość dydaktyczną. Może ona stanowić doskonały punkt wyjścia dla cudzoziemców, którzy chcieliby zaznajomić się z niezwykle ważnymi okresami w historii Polski, takimi jak np. obfitujący w dramatyczne wydarzenia czas II Wojny Światowej. W naszym asortymencie znajduje się wiele poruszających pozycji, przybliżających czytelnikom np. kwestię Holokaustu. Poloniki po angielsku autorstwa zagranicznych pisarzy, po które warto sięgnąć, chcąc zgłębić ten temat, to m.in. The Puppet Boy of Warsaw, The Auschwitz Violin. W naszej ofercie dostępne są też dzieła Polaków w przekładzie, takie jak np. Ghetto Diary Janusza Korczaka.

Polonica – doskonały prezent dla obcokrajowca

Aby w pełni poznać dany kraj i zrozumieć złożoność mieszkańców pewnego regionu, nie wystarczy zaznajomić się z jego najważniejszymi zabytkami i poznać kilku przedstawicieli lokalnej społeczności. Piękno danej wspólnoty tkwi bowiem w jej korzeniach, doświadczeniach i tradycjach. Literatura polonica jest świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która chciałaby zapoznać się z kulturą lub historią kraju. Co ważne, szeroka oferta księgarni internetowej Top Mark Centre obejmuje nie tylko pozycje stricte nawiązujące do kwestii narodowych, ale i bestsellerowe powieści, rodzimych pisarzy, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego mola książkowego. Przykładem takich pozycji są bezsprzecznie dzieła Andrzeja Sapkowskiego. Powieści opowiadające o losach kultowego już Wiedźmina z każdym rokiem zyskują jeszcze większą popularność, m.in. dzięki głośnej produkcji Netflixa.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą najciekawszej literatury po angielsku z działu polonica, którą dla Państwa przygotowaliśmy. Najlepsze książki o Polsce w przystępnych cenach ma do zaoferowania tylko nasza księgarnia obcojęzyczna!

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę. Kontynuując jej przeglądanie Użytkownik wyraża zgodę na stosowanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajduje się w Polityce prywatności

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć