Arcydzieło Salgado: GENESIS – Earth ethernal

Fotograficzny hołd dla naszej planety w jej naturalnej postaci.

Spośród niezliczonej ilości prac Sebastião Salgado, które stworzył, możemy wyróżnić trzy długoterminowe projekty: Workers (1993), dokumentujący zanikający sposób życia pracowników fizycznych na całym świecie; Migrations (2000), hołd dla osób masowo migrujących z powodu głodu, kataklizmów, degradacji środowiska czy warunków demograficznych; oraz najnowsze dzieło GENESIS, wynik epickich wypraw, które na nowo pozwoliły odkryć góry, oceany i pustynie, zwierzęta oraz ludzi, którzy do tej pory unikają piętna współczesnego społeczeństwa – obszary i życie, wciąż dziewicze na naszej planecie.

„My love letter to the planet”
- Sebastião Salgado

Z ponad 30 podróży, które odbywał pieszo, samolotem, statkiem, canoe, a nawet balonem w piekącym upale i na trzaskającym mrozie, a czasem w niebezpiecznych warunkach – Salgado stworzył kolekcję fotografii ukazującą nam naturę, zwierzęta oraz rodzimych mieszkańców w tak szokujący i nadzwyczaj piękny sposób, że zapierają dech w piersi. W GENESIS jedni odkryją gatunki zwierząt oraz wulkany na Galapagos; pingwiny, lwy morskie, kormorany oraz wieloryby z Południowego Atlantyku, Brazylijskie aligatory i jaguary oraz Afrykańskie lwy, lamparty czy słonie. Dzięki  obiektywowi Salgado podróżujemy przez góry lodowe  Antarktyki, wulkany Afryki Środkowej, wąwozy Wielkiego Kanionu oraz lodowce Alaski. Spotykamy lud Koronwai, nomadów Dinka, Nieńców i ich renifery, a  także społeczności Mentawai.

To kolekcjonerskie wydanie, zaprojektowane oraz wydane przez Leilę Wanick Salgado, postaci znakomicie odtworzone na wielkoformatowych obrazach, rozmieszczone nie tematycznie lub z podziałem na regiony, ale pomyślane raczej jako portfolio, które zabiera odbiorcę w podróż dookoła świata, zanurzając go w wizji Ziemi Salgado hipnotyzującej swym porządkiem i pięknem.

Do kolekcjonerskiego limitowanego wydania książki  dodawany jest stojak fornirowany czereśniowym drewnem zaprojektowany przez Tadao Ando, Japońskiego architekta - jedyną żyjącą osobę, która otrzymała cztery prestiżowe nagrody w dziedzinie architektury. Prosty i innowacyjny projekt Ando, składa się z dwóch bliźniaczych kawałków drewna, połączonych skórą, opartych na podstawie z trzeciego kawałka, które tworzą razem elegancki stojak.

Każda książka opatrzona jest dodatkowo numerem i autografem artysty.

Osiem lat podróży, ponad 30 wypraw na odległe terytoria położone z dala od cywilizacji; tą publikacją Sebastiano Salgado oddaje hołd planecie Ziemi w 3,000 numerowanych kopii na całym świecie.

Elegancki druk
GENESIS jest drukowany na tradycyjnym papierze o gramaturze 250 gsm,  niedostępnym już na rynku, a wyprodukowanym na specjalne życzenie wydawnictwa TASCHEN. Album GENESIS został wydrukowany i oprawiony we Włoskiej pracowni przy zastosowaniu tradycyjnych, unikatowych w świecie technik, wykorzystując unikalną włoską tkaninę Cialinen na okładkę. Stojak został wytworzony w Hiszpanii a skórzane dodatki pochodzą a Wielkiej Brytanii.

Cenny ładunek
Dwa tomy wraz ze stojakiem zostały troskliwie zapakowane w drewnianą skrzynię, aby chronić je i zachować nietknięte. Uwaga! Łączna waga to 59kg! (130 lb)
  • Kolekcjonerska edycja limitowana do 2,500 egz.(501-3000) jest numerowana oraz podpisana przez Sebastiano Salgado
  • Zaprojektowana i edytowana przez Leilę Wanick Salgado
  • Dwa tomy ze skórzanymi grzbietami i okładką wykonaną z tkaniny
  • Duży rozmiar: 46,8 x 70 cm
  • Drewniany stojak zaprojektowany przez Tadao Ando
  • Dodatkowo oprawiony w tkaninę indeks
  • Dostarczana w drewnianej skrzyni
Książka dostępna jest również w wydaniu limitowanym Art edition – każda zawiera inną odbitkę cyfrową. Edycja limitowana i opatrzona numerami 401-500.